نوآوری های الکترونیک و کامپیوتر

مقالاتی در مورد نوآوری های الکترونیک و کامپیوتر

bullet

 

محیط گرافیکی بسیار زیبا و جداب و مورد پسند کاربران همراه با قابلیت تغییر ظاهر و رنگ مناسب با سلیقه کاربر تحت ویندوز بطوریکه از کارکردن در محیط ویژه و جذاب این نرم افزار لذت خواهید برد.

bullet

تقسیم صفحه نمایش تابلو به ناحیه های مجزای نمایشی با اندازه و محل دلخواه (مشابه حالتی که چند تابلوی مجزا را به هم چسبانده باشید). در این نرم افزار شما می توانید چیدمان صفحه را انتخاب کرده و یا چیدمان دلخواه خود را ایجاد نمایید. در تصاویر مربوط به نرم افزار این امکانات نمایش داده شده است.

bullet

صفحه نمایش تابلو توسط این نرم افزار برای شما همچون یک مانیتور خواهد بود که در هر کجای آن می توانید متن، تصویر، انیمیشن و ... خود را جهت نمایش قرار دهید.

bullet

قابلیت نوشتن متن با استفاده از کلیه فونت های موجود بر روی سیستم (کلیه فونت های ویندوز)

bullet

دارای فونت های طراحی شده مخصوص برای تابلوهای روان علاوه بر فونت های ویندوز

bullet

نمایش متن روان و متن ثابت

bullet

نمایش تصویر روان و تصویر ثابت (کلیه فرمت های پشتیبانی شده توسط نرم افزار LED Font Generator از جمله شامل JPG، GIF، BMP، ...) - با استفاده از قابلیت نمایش تصویر روان امکان نمایش تصاویر بزرگتر از اندازه صفحه نمایش تابلو نیز فراهم شده است.

bullet

قابلیت نمایش SMSهای تصویری موبایل (با این قابلیت بسیار جالب و بی نظیر، شما دیگر از نظر داشتن تصاویر برای نمایش بی نیاز می شوید زیرا SMSهای تصویری بطور فراوان در اینترنت موجود است.) – منظور از این قابلیت دریافت SMS از طریق موبایل نیست بلکه قابلیت شناسایی و نمایش فایل های SMS تصویری است.

bullet

امکان انتخاب سرعت حرکت متن و تصویر روان بطور مجزا و مستقل از هم برای هر ناحیه نمایشی (این قابلیت امکان ایجاد افکت های نمایشی دلخواه را که می توان با نمایش متن های در حال حرکت با سرعت های مختلف بر روی تابلو ایجاد کرد، می دهد.)

bullet

نمایش انیمیشن هایGIF

bullet

دارای افکت های صفحه علاوه بر افکت های نمایشی که جذابیت ویژه ای را به نمایش های شما می دهد. این قابلیت برای نخستین بار در این نرم افزار معرفی شده است.

bullet

قابلیت ویژه انتخاب افکت ها و انیمیشن ها بصورت تصویری (با مشاهده پیش نمایش نه با نام)

bullet

نمایش ساعت به فرمت های مختلف

bullet

نمایش تاریخ شمسی و میلادی و به فرمت های مختلف

bullet

نمایش دما بصورت درجه سانتیگراد و درجه فارنهایت

bullet

کنترل کامل بر زمانبندی نمایش افکت ها و انیمیشن ها

bullet

نسخه سازگار شده از نرم افزار LED Font Generator بصورت درون ساخته در داخل این بسته نرم افزاری قرار دارد که امکان ایجاد و طراحی ساده و آسان هر نوع متن و شکل دلخواه را می دهد (جزء قابلیت های اختیاری می باشد).

bullet

قابلیت استفاده و نمایش فونت ها، متن ها و تصاویر طراحی شده توسط نرم افزار LED Font Generator

bullet

دارای ابزارهای Utility مخصوص فروشندگان تابلو به منظور اعمال تنظیمات خارج از دسترس مشتریان و کاربران عادی تابلو

bullet

پشتیبانی از هر اندازه دلخواه مورد سفارش شما در محدوده حداکثر 128 ستون و 32 ردیف (این محدودیت تنها ناشی از محدودیت های حافظه و سرعت در سخت افزار می باشد نه نرم افزار)

bullet

نمایش خلاصه ای از خط نمایش

bullet

امکان کار با فایل های دارای نام فارسی بدون هیچگونه مشکل (استفاده از فایل های با نام فارسی برای کاربران نرم افزار مأنوس تر و راحت تر است.)

bullet

قابلیت کنترل همزمان دو تابلو از دو پورت مختلف کامپیوتر

bullet

اتصال از طریق پورت سریال با سرعت بالا و بدون حتی یک بیت خطای ارسال با استفاده از سیستم کنترل ارتباط (برای اتصال به پورت USB می توانید از مبدل های USB به سریال استفاده نمایید. برای مشاهده یک نمونه از این مبدل ها اینجا را کلیک کنید.)

bullet

سرعت زیاد در ارسال اطلاعات نمایشی به تابلو

bullet

طراحی شده برای میکروکنترلرهای Mega32 و Mega128 (بسته به اندازه تابلو و امکانات مورد نظر اما در قالب تنها یک مدار): در مدار کنترلی تابلو روان از ترفند ویژه ای استفاده شده که در آن میکروکنترلر Mega128 جایگزین Mega32  در یک مدار یکسان می گردد.

bullet

مجهز به سیستم اصلاح برنامه میکروکنترلر بدون نیاز به پروگرامر در روی مدار (با این قابلیت در صورتی که بخواهید برنامه میکروکنترلر داخل مدار تابلو را تغییر دهید (مثلاً برای اضافه کردن امکانات بیشتر) هیچ نیازی به خارج کردن میکروکنترلر از داخل بورد مدار تابلو روان و یا اتصال پروگرامر به مدار تابلو نیست و همه کار تنها از طریق رابط عادی اتصال تابلو به کامپیوتر انجام می گیرد.)

bullet

قابلیت تابلوی هوشمند (با استفاده از این قابلیت بسیار جالب و مفید که تنها در نرم افزار کنترل تابلو روان شرکت نورسان الکترونیک مدرن ارائه شده است تابلو روان می تواند بطور خودکار در ساعات خاصی از شبانه روز متن، تصویر، انیمیشن، و ... خاصی را که کاملاً به دلخواه شما تعیین می شود را نمایش دهد. بطور مثال تابلوروان می تواند همانند یک وسیله هوشمند پیغام های خاصی را در ساعت های مختلف شبانه روز (مثلاً صبح ها پیغام صبح بخیر) نمایش دهد. این قابلیت در بسیاری از مکان ها کابرد ویژه دارد. بطور مثال در رستورانها می توان در ساعات مختلف شبانه روز لیست غذای آن ساعت از شبانه روز را نمایش داد! و این کار تنها با یکبار تغییر نمایش تابلو روان انجام می شود.)

bullet

پشتیبانی از تابلوهای روان تک رنگ

bullet

دارای حافظه همراه برای استفاده در محل هایی که کامپیوتر در دسترس نمی باشد.

bullet

دارای امکانات زمانبندی و آلارم انعطاف پذیر: شما می توانید هر نوع وسیله خارجی را با توجه به سفارشات مشتریان، از جمله اذان گو، ... را به عنوان واحد تولید آلارم به تابلو متصل کنید.آلارم برای یکسال کامل قابل تنظیم می باشد و جزء امکانات اختیاری این بسته نرم افزاری می باشد.

bullet

قابلیت تنظیم آلارم ها از داخل نرم افزار بصورت تک به تک و یا یکجا (با استفاده از فایل های تنظیمات آلارم) – به عنوان مثال می توانید زمان های اذان هر ماه را بصورت یک فایل جدا ذخیره نموده و هر ماه بصورت یکجا تنظیم نمایید. این فایل ها توسط همین نرم افزار تولید می شوند. همچنین می توانید برخی از این فایل ها را در آینده بصورت آماده از سایت شرکت نورسان الکترونیک مدرن دریافت نمایید.

bullet

در این نرم افزار مراحل نمایشی همانند یک خط نمایشی از فیلم سازماندهی می شود بطوریکه برای تمام کاربران محسوس و آشنا است.

bullet

قابلیت ذخیره (Save) نمایش های ایجاد شده به منظور استفاده مجدد در آینده

bullet

قابلیت طراحی محتوا برای تابلوهای تک رنگ

bullet

امکان قرار دادن کادر برای ناحیه نمایشی روی تابلو برای جلب توجه بیشتر بینندگان و ایجاد نمایش های بسیار زیبا

bullet

تنظیم سرعت اجرای هر افکت بطور جدا برای هر ناحیه نمایشی

bullet

امکان استفاده از انواع مدل های حافظه به دلخواه شما (AT24C32، AT24C64، AT24C128، AT24C256، AT24C512) و به تعداد مختلف بطوریکه از نظر حافظه نمایشی برای نمایش های طولانی مدت بر روی تابلو روان، هیچگونه کمبودی پیش نخواهد آمد.

bullet

امکان کنترل کامل بر روی تنظیمات نرم افزاری داخل تابلو روان با استفاده از برنامه مخصوص پیکربندی تابلو روان که به همراه این محصول ارائه می گردد.

bullet

تنظیم سرعت Refresh براساس نوع LEDها و مدار تقویت بکار رفته بر روی مدار شما (برخلاف تمام برنامه های تابلو روان دیگر، در این نرم افزار این امکان برای شما قرار داده شده است که با توجه به اندازه تابلوی خود و نوع LEDها و مدار تقویت بکار رفته در آن، بهترین حالت Refresh را برای تابلوی خود انتخاب نمایید تا حداکثر نور را داشته باشید. یعنی شما می توانید تنظیمات نرم افزاری تابلو روان را براساس کاربرد خود سفارشی نمایید و این بدون نیاز به سورس کد برنامه قابل انجام است.)

bullet

دارای امکان تغییر فونت نمایش ساعت و تاریخ و دما به فونت های دلخواه شما (حتی فونت های طراحی شده توسط خود شما)

bullet

قابلیت قرار دادن محدودیت استفاده از تابلو روان به میزان مورد نظر بصورت رمز دار (این قابلیت مخصوص فروشندگان تابلو روانی است که می خواهند پس از تحویل تابلو به مشتری، تا پیش از دریافت کامل هزینه نصب تابلو از مشتری، تابلو را بطور نامحدود فعال ننمایند.)

bullet

امکان تنظیم سرعت حرکت کلی متن بر روی تابلو

bullet

امکان تنظیم نوع Refresh ردیف ها و ستون های تابلو روان براساس نوع سخت افزار و مدار تقویت بکار رفته در تابلو روان (این امکان برای شما قرار داده شده است که قسمت های مربوط به تقویت نور LEDها را کاملاً به دلخواه خود در مدار بسازید و محدود به نوع ترانزیستورها یا ICهای مورد استفاده در مدار اصلی ارائه شده توسط ما نیستید. این درصورتی است که بخواهید بجای استفاده از شماتیک و مدارهای ارائه شده توسط ما، از مدارهای تقویت طراحی شده توسط خودتان استفاده کنید.)

bullet

پشتیبانی کامل از زبان فارسی و دارای رابط کاربر فارسی

bullet

دارای قابلیت نگهداری لیست فایل‌های کاری به منظور دسترسی سریع به این فایل‌ها

bullet

LED نشان دهنده وضعیت تغییر نمایش تابلو روان

bullet

قابلیت دریافت خودکار تنظیمات از تابلو روان (اندازه، رنگی یا غیر رنگی بودن، ...) و تغییر ظاهر نرم افزار براساس آن (بطور مثال، اگر شما نمایش دما را از قابلیت های تابلو روان خارج نمایید، در برنامه بطور خودکار کلیه قسمت های مربوط به دما از دید کاربر کنار گذاشته می شود تا کاربر درگیر قسمت های بدون استفاده نشود.)

bullet

دارای کلید های میان بر صفحه کلید برای راحتی بیشتر در کار با نرم افزار (به عنوان مثال با فشار کلید F10 نمایش جاری به تابلو روان منتقل می شود.)

bullet

کنترل کامل بر روی تابلو روان (تا این حد که حتی ریست میکروکنترلر روی مدار نیز از طریق کامپیوتر قابل کنترل است!)

bullet

دارای دکمه های تنظیم ساعت و تاریخ بر روی تابلو روان بدون نیاز به کامپیوتر (ساعت و تاریخ تابلو روان هم از طریق کامپیوتر (تنها با یک کلیک) و هم با استفاده از دکمه های تعبیه شده بر روی مدار تابلو روان قابل کنترل است.)

bullet

بهینه شده برای اندازه های مختلف تابلو روان

bullet

دارای سیستم نرم افزاری داخلی پیشرفته بر روی میکروکنترلر

 

دریافت فیلم های ضبط شده دریافت فایل سوالات متداول سفارش خرید

 

  لیست قطعاتی که برای ساخت تابلو روان نیاز دارید 

در این قسمت، قطعات مورد نیاز برای ساخت مدارات تابلو روان (مدار اصلی و درایورهای سطر و ستون) نشان داده شده است. مشاهده خواهید کرد که ساخت تابلو روان با نرم افزار کنترل تابلو روان، بسیار کم هزینه بوده و از حداقل قطعات ممکن در آن استفاده شده است.

  • لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت بورد اصلی:

نام قطعه توضیحات تعداد مورد نیاز
میکروکنترلر Mega32 یا Mega128 نوع میکروکنترلر بستگی به انتخاب شما دارد 1
دیکودر 74154 - 1
MAX232 - 1
کنکتور پورت سریال - 1
حافظه EEPROM (کاملاً به دلخواه شما از یکی از مدل های AT24C32, AT24C64, AT24C128, AT24C256, AT24C512 انتخاب می شود.) مدل IC حافظه کاملاً دلخواه است و تمام مدل های ذکر شده توسط نرم افزار کنترل تابلو روان پشتیبانی می شود. به هر تعداد که شما بخواهید (حداکثر تا 5 عدد محل قرار دادن حافظه بر روی مدار پیش بینی شده است.)
دکمه Push Button (میکروسوئیچ) کوچک - 5
DS1307 فقط درصورتیکه بخواهید از قابلیت ساعت، تاریخ، یا آلارم استفاده کنید. 1
سنسور دمای LM35 فقط درصورتیکه بخواهید از قابلیت نمایش دما استفاده کنید. 1
قطعات متفرقه (دو عدد کریستال، چند خازن، چند مقاومت، دو عدد LED معمولی اختیاری) - -
  • لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت یک درایور سطر:

شما برای هر هشت سطر تابلو روان خود، نیاز به یک درایور سطر خواهید داشت.

نام قطعه توضیحات تعداد مورد نیاز
74574 - 1
ترانزیستور نوع ترانزیستور بستگی به انتخاب شما و اندازه تابلو روان دارد. 8
قطعات متفرقه (دو عدد خازن، هشت عدد مقاومت) - -
  • لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت یک درایور ستون:

شما برای هر 16 ستون تابلو روان خود، نیاز به یک درایور ستون خواهید داشت.

نام قطعه توضیحات تعداد مورد نیاز
74574 - 2
ULN2803 - 2
قطعات متفرقه (سه عدد خازن) - -
  • برای ساخت بورد LED، انتخاب نوع LEDها کاملاً به دلخواه شما بوده و بسته به نوع کاربرد شما دارد.

همچنین برای ساخت تابلوروان های بزرگ، در داخل سی دی نرم افزار راهنمایی های لازم اضافه شده است، نکاتی که در هرجایی یافت نمی شود!

 

دریافت فیلم های ضبط شده دریافت فایل سوالات متداول سفارش خرید

 

  توضیحات فنی لازم درباره نرم افزار کنترل تابلو روان 

 

bullet

یکی از نقاط قوت بسیار مهم در طراحی این نرم افزار این است که برای نمایش بر روی تابلو روان، نیازی به اتصال دائمی کامپیوتر به تابلو روان نیست. چنین ویژگی با امکانات نمایشی ای که این نرم افزار در تابلو روان در اختیار شما قرار می دهد (امکاناتی که در نگاه اول، تنها یک کامپیوتر قدرت پردازش و نمایش آن را دارد - از جمله امکان نمایش همزمان چند گزینه و تقسیم بندی صفحه نمایش بصورت دلخواه)، به نوع طراحی منحصربفرد نرم افزار داخلی آن مربوط می گردد.

bullet

طراحی نرم افزار داخلی براساس سیستم های پیشرفته میکروکنترلری (کنترل کامل بر سخت افزار، امکان Update مستقیم Firmware داخل میکروکنترلر بدون استفاده از پروگرامر و بدون نیاز به داشتن هیچ گونه اطلاعاتی درمورد سخت افزار (یعنی حتی یک فرد عادی نیز می تواند بدون مراجعه به سازنده تابلو روان، به عنوان کاربر تابلو روان، نرم افزار داخل آن را در صورت نیاز با استفاده از Updateها تغییر دهد.))

bullet

استفاده از روش نرم افزاری ویژه ای که سبب شده است با وجود حافظه محدود میکروکنترلرها و بدون نیاز به سخت افزار اضافی، نمایش های روی تابلو روان بصورت روان باشد.

bullet

به دلیل حرفه ای بودن نرم افزار کنترل تابلو روان و پیچیدگی ساختار و نرم افزار داخلی آن، بجای قرار دادن کیبورد به عنوان وسیله ارتباطی دور از کامپیوتر، به دلیل مشکلات متعدد کاربردی که استفاده از کیبورد برای کاربران بوجود می آورد (مشکلات عملیاتی از قبیل استفاده از ترکیب های کلیدی بسیار و غیرمتعارف که بخاطر سپردن آن ها مشکل است، عدم امکان استفاده از کیبورد برای ساخت نمایش های طولانی و جالب، و نیز مشکلات کاربردی از قبیل مشکلات متعدد در دسترسی به تابلو روان برای اتصال کیبورد)، شرکت نورسان الکترونیک مدرن با طراحی حافظه همراه مخصوص تابلو روان، شما را قادر ساخته است تا بتوانید حتی در محل هایی که دسترسی به کامپیوتر ممکن نیست، براحتی، تنها با فشار یک دکمه، در عرض چند ثانیه، محتویات نمایشی تابلو روان را تغییر دهید. رابط اتصال حافظه همراه به کامپیوتر از طریق پورت سریال، و رابط اتصال حافظه همراه به تابلو روان، از طریق یک درگاه ارتباط USB می باشد. (+براساس یک تحقیق مقدماتی که شرکت ما از دارندگان تابلو روان ها انجام داده است (یعنی کاربران نهایی تابلو روان ها)، تمام دارندگان تابلو روان که با استفاده از کیبورد محتویات نمایشی آن را تغییر می دهند، از مشکلات مختلفی در بکاربردن آن سخن گفته اند و حتی افرادی نیز به دلیل سختی کار با آن (بدلیل اینکه بخاطر سپردن ترکیب های کلیدی استفاده شده در آن بسیار دشوار است)، از تغییر نمایش آن منصرف شده بودند!))

 

دریافت فیلم های ضبط شده دریافت فایل سوالات متداول سفارش خرید

 

  تصاویری از محیط نرم افزار کنترل تابلو روان 

 

سایت اینترنتی شرکت نورسان الکترونیک مدرن:

http://www.noorsun-em.com

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ خرداد۱۳۸۹ساعت 3:24  توسط سجاد فام احدپور  |